- = پروازي ديگر = -

اولین وبلاگ تخصصی خلبانان نیروی هوایی - خاطرات - زندگی نامه - عکس - خلبانان شهید و مفقود الاثر - خلبانان قهرمان جنگ - تاریخ آغاز فعالیت : 6 دی 1383

 

به مناسبت ۲۶ مرداد سالروز ورود اولین گروه از آزادگان سرافراز به آغوش میهن عکسهایی از این عزیزان را تقدیم حضور می نمایم .

شهید سرلشکر خلبان ایوب حسین نژادی به عنوان خدمتگذار اسرا شناخته شده است . بسیاری از اسرا سلامت خویش را مدیون ایشان هستند چون در دوران اسارت با کاشت حبوبات و سبزیجات به سلامت تغذیه بچه ها کمک می کرد .

روانش شاد باد

Iranian POW Pilots IN Salahedin Camp in IRAQ 1984

ایستاده از راست : ۱- کوهپایه (اف۴ )  ۲- نفر نیروی زمینی ۳- پویان فر ( اف ۵) ۴-کاظمیان ( اف۴ )۵- لبیبی (اف۴ ) ۶- قادری ( اف۴)

نشسته از راست : ۱- خاتم ( اف ۵) ۲- روادگر (اف۴ ) ۳- صحتی (اف۴ ) ۴- نفر نیروی زمینی

 

Iranian pow Pilots in Iraq

  
نویسنده : خلبان شكاري ; ساعت ٧:۱٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٥/٢٦


 

ای که گرفتی به دوش بار غم و بار عشق  

                             باز بیا سر کنیم قصه گلزار عشق

این بار سخن از بزرگ مردی است که شرافت نظامی خود را به عنوان یک قهرمان جنگ نه تنها برای خانواده خود بلکه برای همه ایرانیان به یادگار گذاشته است و بر ماست که امانت داران راستین این هدیه ملی باشیم که به حق به آسانی به دست نیامده است.....

نام  : اصغر

نام خانوادگی : صدری نوشاد

نام پدر : ابراهیم

تاریخ تولد  : ۶ بهمن ۱۳۲۹

تاریخ استخدام در دانشکده افسری : ۱۳۴۹

تاریخ ورود به دانشکده خلبانی نیروی هوایی :۱۳۵۱

محل خدمت : پایگاه چهارم شکاری دزفول

وی پس از اتمام دوره خلبانی در امریکا و بازگشت به ایران برای پرواز با هواپیمای اف ۵ انتخاب و به پایگاه هوایی چهارم شکاری دزفول منتقل شد . ایشان سرکار خانم باقری را به همسری خویش بر میگزیند و در کنار خانواده زندگی خوشی را میگذراند. با شروع جنگ نا خواسته  ایشان بال در بال دیگر همرزمانش به دفاع از این آب و خاک پرداخته و پرواز های برون مرزی و عملیاتی را با دیگر خلبانان از پایگاه هوایی دزفول انجام داده و بارها و بارها شجاعت و حس میهن پرستی خود را به رخ دشمنان این آب خاک کشید.

سر انجام در تاریخ ۱۷ آبان ۱۳۵۹ در یک پرواز جنگی در منطقه سوسنگرد موقعیت کوههای ا.. و اکبر مورد اصابت قرار گرفته و اقدام به ایجکت می نمایند . از آن تاریخ به بعد هر چند که شواهدی دال بر زنده بودن ایشان وجود دارد ولی متاسفانه ایشان به همراه دیگر خلبانان اسیر به ایران باز نگشتند . همسر ایشان سر کار خانم باقری که دبیر ارشد آموزش و پرورش می باشد به همراه سهیل تنها یادگار خلبان نوشاد هنوز چشم به راه بازگشت این عزیز سفر کرده هستند و هیچگاه از یاد او غافل نبوده اند.

جا دارد از تمام کسانی که از سرنوشت خلبان نوشاد و دیگر خلبانانی که وضعیتی مشابه ایشان دارند تقاضا شود که با دادن خبری خوش دل خانواده ای را پس از ۲۷ سال شاد نمایند .امید است که نگذاریم این بزرگوارانی که درروزهای آتش و خون از خانواده و فرزندان خود برای دفاع از من و شما و این مرز و بوم گذشتند ؛ فراموش شوند . 

  
نویسنده : خلبان شكاري ; ساعت ۱:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٥/٢٤


 

In Memory of Maj Pilot Mohammad Ali Farzin

به یاد سرگرد خلبان شهید محمد علی فرزین که مظلومانه بعد از ایجکت به دست مزرنشینان غرب کرخه کشته شد .

  
نویسنده : خلبان شكاري ; ساعت ٧:٠٧ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٥/۱۸


 

به یاد سرگرد خلبان شهید فیروز شیخ حسنی

اولین خلبان شهید جنگ از پایگاه چهارم شکاری دزفول

حکایت شهادت سرگرد خلبان  فیروز شیخ حسنی حکایت غریبیست .

وی که افسر ایمنی پایگاه چهارم شکاری دزفول بود  روز یکم مهر ۱۳۵۹ پس از حمله اول میگ های عراقی به پایگاه برای چک کردن باند پرواز از لحاظ F. O. D  رفته بود که ناگهان حمله دوم میگ های عراقی شروع شد . یکی از میگ ها اقدام به شلیک مسلسل هواپیما می کند که متاسفانه یکی از گلوله ها به سر خلبان شیخ حسنی اصابت می کند . علی رقم اقدام گروه پزشکی پایگاه و ارسال ایشان با هلیکوپتر به اهواز ایشان شهید می شوند .

روان ایشان و دیگر همرزمانشان قرین رحمت باد

  
نویسنده : خلبان شكاري ; ساعت ٩:۳٩ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٥/۱۳


 

Gen. Abbas Babaei

One of Iranian Hero Pilots 

عکس هایی از سرلشکر خلبان عباس بابایی به مناسبت ۱۵ مرداد سالروز شهادتش

  
نویسنده : خلبان شكاري ; ساعت ۱٠:۳٢ ‎ق.ظ روز ۱۳۸٦/٥/۱۱


 

Iranian Fighter Pilots Befor Special Mission

  
نویسنده : خلبان شكاري ; ساعت ۸:٥٦ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٥/٧