- = پروازي ديگر = -

اولین وبلاگ تخصصی خلبانان نیروی هوایی - خاطرات - زندگی نامه - عکس - خلبانان شهید و مفقود الاثر - خلبانان قهرمان جنگ - تاریخ آغاز فعالیت : 6 دی 1383

 

ای که گرفتی به دوش بار غم و بار عشق  

                             باز بیا سر کنیم قصه گلزار عشق

این بار سخن از بزرگ مردی است که شرافت نظامی خود را به عنوان یک قهرمان جنگ نه تنها برای خانواده خود بلکه برای همه ایرانیان به یادگار گذاشته است و بر ماست که امانت داران راستین این هدیه ملی باشیم که به حق به آسانی به دست نیامده است.....

نام  : اصغر

نام خانوادگی : صدری نوشاد

نام پدر : ابراهیم

تاریخ تولد  : ۶ بهمن ۱۳۲۹

تاریخ استخدام در دانشکده افسری : ۱۳۴۹

تاریخ ورود به دانشکده خلبانی نیروی هوایی :۱۳۵۱

محل خدمت : پایگاه چهارم شکاری دزفول

وی پس از اتمام دوره خلبانی در امریکا و بازگشت به ایران برای پرواز با هواپیمای اف ۵ انتخاب و به پایگاه هوایی چهارم شکاری دزفول منتقل شد . ایشان سرکار خانم باقری را به همسری خویش بر میگزیند و در کنار خانواده زندگی خوشی را میگذراند. با شروع جنگ نا خواسته  ایشان بال در بال دیگر همرزمانش به دفاع از این آب و خاک پرداخته و پرواز های برون مرزی و عملیاتی را با دیگر خلبانان از پایگاه هوایی دزفول انجام داده و بارها و بارها شجاعت و حس میهن پرستی خود را به رخ دشمنان این آب خاک کشید.

سر انجام در تاریخ ۱۷ آبان ۱۳۵۹ در یک پرواز جنگی در منطقه سوسنگرد موقعیت کوههای ا.. و اکبر مورد اصابت قرار گرفته و اقدام به ایجکت می نمایند . از آن تاریخ به بعد هر چند که شواهدی دال بر زنده بودن ایشان وجود دارد ولی متاسفانه ایشان به همراه دیگر خلبانان اسیر به ایران باز نگشتند . همسر ایشان سر کار خانم باقری که دبیر ارشد آموزش و پرورش می باشد به همراه سهیل تنها یادگار خلبان نوشاد هنوز چشم به راه بازگشت این عزیز سفر کرده هستند و هیچگاه از یاد او غافل نبوده اند.

جا دارد از تمام کسانی که از سرنوشت خلبان نوشاد و دیگر خلبانانی که وضعیتی مشابه ایشان دارند تقاضا شود که با دادن خبری خوش دل خانواده ای را پس از ۲۷ سال شاد نمایند .امید است که نگذاریم این بزرگوارانی که درروزهای آتش و خون از خانواده و فرزندان خود برای دفاع از من و شما و این مرز و بوم گذشتند ؛ فراموش شوند . 

  
نویسنده : خلبان شكاري ; ساعت ۱:٢٥ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٦/٥/٢٤