- = پروازي ديگر = -

اولین وبلاگ تخصصی خلبانان نیروی هوایی - خاطرات - زندگی نامه - عکس - خلبانان شهید و مفقود الاثر - خلبانان قهرمان جنگ - تاریخ آغاز فعالیت : 6 دی 1383

سرگرد خلبان شهید غلامرضا رنجبران

این زندگی نامه توسط همسر سرگرد خلبان شهید غلامرضا رنجبران تدوین گشته است. ضمن تشکر از سرکار خانم شمس نژاد به زودی عکس های بیشتری از این عزیز به نمایش خواهم گذاشت .

با احترام شرح حال و مختصری از زندگی خلبان غلامرضا رنجبران را تقدیم می دارم.

غلامرضا رنجبران در سال 1336 در شهر تهران متولد شد. تحصیلات متوسطه را در همان شهر به پایان رساند و با وجود پذیرش در دانشگاه در رشته پزشکی به منظور رسیدن به شغل مورد علاقه اش وارد ارتش و نیروی هوایی شد. تحصیلات تکمیلی خود را در امریکا به پایان رساند و به عنوان خلبان جنگنده و شکاری اف پنج، وارد ایران شد. در ایران در پایگاههای دزفول، تبریز، امیدیه، و اصفهان خدمت کرد و با شروع جنگ تحمیلی طی چندین ماموریت برون مرزی، هوایی و زمینی وفاداری خویش را به کشور ایران اعلام و اثبات نمود.

او در سال 1363ازدواج کرد ودر سال 64 صاحب یک دختر شد. در سال 1367 زمانی که در پایگاه شکاری اصفهان به عنوان استاد خلبان مشغول خدمت بود در یک سانحه در بعداز ظهر چهاردهم شهریورماه به شهادت رسید. روح و روانش قرین رحمت و شادی باد.

آنچه از او به یاد داریم خنده و شوخی، مهربانی وعشق، و نظم و ترتیب در کارهایش است. در کتابها آمده که عقابها عمر کوتاهی دارند، در عجبم که عقاب ما نیز بیش از سی سال عمر نکرد. اما او در طول زندگی کوتاهش محبت و عشقی را به اطرافیا نش هدیه میکرد که کمتر انسان با انصافی است که بتواند او را فراموش کند و محبتها و شوخیهایش را از یاد برده باشد.

 

  
نویسنده : خلبان شكاري ; ساعت ۸:٢٩ ‎ب.ظ روز ۱۳۸٧/۳/٢٩
تگ های این مطلب :خلبان شهید