سرگرد خلبان شهید غلامرضا رنجبران

این زندگی نامه توسط همسر سرگرد خلبان شهید غلامرضا رنجبران تدوین گشته است. ضمن تشکر از سرکار خانم شمس نژاد به زودی عکس های بیشتری از این عزیز به نمایش خواهم گذاشت .

با احترام شرح حال و مختصری از زندگی خلبان غلامرضا رنجبران را تقدیم می دارم.

غلامرضا رنجبران در سال 1336 در شهر تهران متولد شد. تحصیلات متوسطه را در همان شهر به پایان رساند و با وجود پذیرش در دانشگاه در رشته پزشکی به منظور رسیدن به شغل مورد علاقه اش وارد ارتش و نیروی هوایی شد. تحصیلات تکمیلی خود را در امریکا به پایان رساند و به عنوان خلبان جنگنده و شکاری اف پنج، وارد ایران شد. در ایران در پایگاههای دزفول، تبریز، امیدیه، و اصفهان خدمت کرد و با شروع جنگ تحمیلی طی چندین ماموریت برون مرزی، هوایی و زمینی وفاداری خویش را به کشور ایران اعلام و اثبات نمود.

او در سال 1363ازدواج کرد ودر سال 64 صاحب یک دختر شد. در سال 1367 زمانی که در پایگاه شکاری اصفهان به عنوان استاد خلبان مشغول خدمت بود در یک سانحه در بعداز ظهر چهاردهم شهریورماه به شهادت رسید. روح و روانش قرین رحمت و شادی باد.

آنچه از او به یاد داریم خنده و شوخی، مهربانی وعشق، و نظم و ترتیب در کارهایش است. در کتابها آمده که عقابها عمر کوتاهی دارند، در عجبم که عقاب ما نیز بیش از سی سال عمر نکرد. اما او در طول زندگی کوتاهش محبت و عشقی را به اطرافیا نش هدیه میکرد که کمتر انسان با انصافی است که بتواند او را فراموش کند و محبتها و شوخیهایش را از یاد برده باشد.

 

/ 8 نظر / 84 بازدید
احمد علی

سلام کاپیتان با یه مطلب جدید در خدمتتونم منتظرتون هستم

فضلي

با سلام براي اين شهيد بزرگوار و قهرمان آسمانها،آرزوي رحمت الهي مينمايم.اگرچه پرواز ابدي هركدام از اين خلبانان بي همتا،براي اين كشور ضربه مهلكي است و بيشتر از اين جنبه كه جامعه ما از وجود انسانهاي شريف و مردان خدائي بي بهره خواهد ماند. براي خانواده گراميشان هم آرزوي صبر و توفيق و سلامتي كامل دارم.

مجنون الحیدر

سلام خسته نباشید وب شما بسیار عالیه ولی من مطلبی در مورد خلبانهای هوانیروز که خلبانهای هلی کوپتر هستند نمیبینم چه خوب اگه از اون دلاور مردان هم یادی می شد[گل] یا علی[گل]

مجنون الحیدر

پاشو ای مست که دنیا همه دیوانه‌ی تست همه آفاق پر از نعره‌ی مستانه‌ی تست در دکان همه باده فروشان تخته است آن که باز است همیشه در میخانه‌ی تست یا علی[گل]

محمد

درود [گل] روحش شاد [گل]

آزاده

سایت بی نظیری در مورد قهرمانان واقعی ایران درست کردین بهتون تبریک و خسته نباشید میگم ‘ امیدوارم عکسهای بیشتری توی سایتتون ببینیم

محمدرضا

روح اين شهيد سربلند در آرامش و قرين رحمت خداوند باد

ضیا’الدین

شعر عقاب اثر دکتر خانلری .